در حال نمایش یک نتیجه

نمایش همه

کانوایر هوایی ام 35

این نوع نوار نقاله از فشار هوای مثبت یا منفی برای جابه‌جایی یا بلندکردن محصولات و مواد استفاده می‌کند. به‌طورکلی  معمولاً از کانوایر هوایی  برای جابه‌جایی خاکستر، خاک، ماسه،  پودر و قوطی‌های خالی استفاده می‌شود. آنها همچنین می‌توانند قطعات کوچک را جابه‌جا کنند. نوار نقاله برای حمل‌ونقل مواد فله مانند سنگ‌ریزه یا سنگ‌آهن نیز استفاده می‌شود.  اما از کانوایر هوایی M35 عموماً در خطوط رنگ برای حمل  قطعات تا وزن 50 کیلو بر متر کاربرد دارند.

کاربردهای کانوایر مونوریل ام 35

مهندسان تولیدکننده به دلایل زیادی کانوایر هوایی را در تأسیسات تولید خود قرار می‌دهند:

 • جابه‌جایی محصولات از نقطه A به B (برای جلوگیری از اتلاف وقت در راه‌رفتن، یا کاهش حرکات لیفتراک و غیره)
 • برای جابه‌جایی یک محصول درحالی‌که اپراتورها روی آن کار می‌کنند (به آن اضافه می‌کنند). مانند یک نوار نقاله مونتاژ نهایی در یک کارخانه خودروسازی
 • برای جلوگیری از آسیب به کارگران در اثر حرکات تکراری. یا برای جلوگیری از آسیب به محصولات ناشی از حرکت
 • برای تحویل محصولات به ربات برای پردازش. یا دریافت محصولات از ربات و فرستادن به مرحله بعدی.
 • ذخیره‌سازی
 • برای ذخیره محصولات بین فرایندها یا در مرحله نهایی فرایند
 • کانوایر هوایی یکی از انعطاف‌پذیرترین انواع تجهیزات صنعتی است. این ابزار هنگامی که مشخص و نصب شوند، می‌توانند بهره‌وری، کارایی و ایمنی مراکز تولیدی را بهبود ببخشند.
 • کانوایر هوایی مونوریل ام 35چگونه کار می‌کند؟

  نقاله‌های هوا به‌عنوان انباشته کننده در برنامه‌های فله‌ای و تک فایل کار می‌کنند. برای کاربردهای حجیم، کانوایر هوایی ممکن است تا چندین فوت عرض داشته باشند و عملیات بسته‌بندی، هزاران قوطی را انجام دهند.  معمولاً محصولات بر روی بالشتکی از هوا سوار می‌شوند که از سوراخ‌ها و دریچه‌های کوچک  روی هوا عبور می‌کنند. پوشش‌های بالایی، اغلب برای نگهداری محصولات در داخل نوار نقاله استفاده می‌شود. بااین‌حال، برخی از طرح‌های جدید از روکش بالایی استفاده نمی‌کنند. انباشتگی در کانوایر هوایی حداقل سه برابر سریع‌تر از سرعت خط معمولی، کار می‌کند. تنظیم سرعت حرکت در کانوایر هوایی ام 35 توسط اینورتور از 5m/min تا 0.3m/min  تنظیم می‌شود.

  برای حمل و جابه‌جایی قوطی‌ها هوا در همان جهتی می‌وزد که فرآورده‌ها حرکت کنند و جرم هوا همراه با سرعت آن این تکانه را فراهم می‌کند. نیرویی که به محصولات وارد می‌شود بسیار کم و قابل‌کنترل است و موارد تحت‌فشار تغییر شکل نمی‌دهد. به‌عنوان‌مثال، اگر یک نوار نقاله در حال حرکت یک بطری نازک 12 گرمی PET را حمل کند، مجموع نیروی فشار هوا بر صدها بطری انباشته شده در خط ممکن است تنها چند اونس باشد،  بیشتر از آن و بطری‌ها مچاله و خرد می‌شوند. برای کانوایر هوایی M35، نیروی منتقل شده به محصول بر اساس اصطکاک زنجیر و نیروی طبیعی یا وزن محصول است. این نیرو بین اقلام در حال حرکت به‌عنوان فشار خط شناخته  می‌شود. هنگامی که نقاله‌های هوا محصولات را حرکت می‌دهند، هوای اضافی در اطراف اقلام انباشته شده منحرف می‌شود.

  قابلیت شروع و توقف آنی، سرعت بالا و فشار کم، کانوایر هوایی M35 را برای استفاده در خطوط حمل‌ونقل مناسب می‌سازد.

  این کانوایر قطعات متحرک کمی دارد به همین خاطر نگهداری و تمیزکردن آن آسان بوده و هزینه‌های سرویس و تعمیر آن ارزان است. عملیات روغن‌کاری در این کانوایر، اتوماتیک و هوشمند صورت می‌گیرد.

  سایر ویژگی‌های این کانوایر عبارت‌اند از:

  پوسته فولادین و ساچمه‌های حرارتی در بلبرینگ‌ها توان حرارتی این کانوایر هوایی را به 300 درجه سلسیوس می‌رساند.

  کلیه اتصالات در ریل‌ها و تجهیزات  توسط پیچ‌ومهره انجام می‌شود.

  سیستم محرک (درایو) در این نوع کانوایر  گیربکس بوده و توسط چرخ‌دنده‌های فولادی و زبانه‌های فولادی آبدیده صورت می‌گیرد

  برای  ایجاد تلرانس انبساطی و انقباضی  از ریل‌های Expansion داخل کوره‌های حرارتی استفاده می‌شود.

  این کانوایر قابلیت حرکت در زوایا از شعاع R=500mm تا R=2000mm را دارد و قابلیت تغییر ارتفاع Up&Down تا زاویه 30 درجه را دارد.