هیچ محصولی یافت نشد.

پاشش لعاب

امروزه استفاده از محصولات فلزی، سرامیکی، سفالی و انواع مشابه آنها رواج بیشتری پیدا کرده است. از این رو کیفیت و ماندگاری آنها از اهمیت بسیاری برخودار می باشد. پاشش لعاب نیز از آن دسته روش هایی است که برای افزایش ماندگاری این دسته از محصولات به کار گرفته می شود.

اگر می خواهید دستگاه پاشش لعاب آشنا شوید و هر آنچه را که باید در این رابطه بدانید را کسب کنید، پیشنهاد می شود به مطالعه این محتوا بپردازید. چرا که در پایان به معرفی مجموعه ای پرداخته خواهد شد که می توانید با مناسب ترین قیمت بهترین دستگاه های پاشش لعاب را خریداری کرده و مادام العمر از آن استفاده کنید.

پاشش لعاب چیست؟

لعاب پوششی شفاف و درخشان است که روی انواع محصولات اعمال شده و زیبایی آنها را چندین برابر می کند. لعاب کاری علاوه بر زیبایی به افزایش استحکام و ماندگاری محصولات و اجسام کمک می کند. لعاب ها انواع مختلفی از جمله براق، مات، شفاف، کدر، صاف و دارای بافت دارد.

در این میان لازم به ذکر است که نوع لعاب و پاشش آن برای انواع محصولات دارای فرمول های ساختاری متفاوت است. همین امر باعث می شود تا نوع و میزان ترکیب مواد در ساخت لعاب برای انواع محصولات متفاوت بوده و رنگ و لعاب های جدیدی ترکیب و به وجود بیاید.

دستگاه پاشش لعاب رنگ پودری

دستگاه پاشش لعاب رنگ پودری همان طور که از نام آن قابل فهم است، از دسته لوازم و دستگاه های مورد نیاز برای رنگکاری به شمار می رود. این دستگاه هنگام رنگاری و پاشش لعاب شرایطی را فراهم می سازد که رنگ و لعاب موجود در مخزن دستگاه به طور کاملا یکنواخت و یکدست روی سطوح مدنظر اعمال شود.

این کار باعث افزایش ماندگاری و زیبایی منحصر به فرد محصولات لعاب کاری شده خواهد شد. همچنین دستگاه های پاشش لعاب و رنگ پودری با اعمال لعاب یکنواخت و یکدست یکی از مهم ترین عوامل افزایش مقاومت در برابر ضربه و خوردگی، انعطاف پذیری و ماندگاری این دسته از محصولات به شمار می رود.

بررسی مزایای لعاب پودری

از مزایای لعاب های پودری می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در میزان انرژی مصرفی برای لعاب کاری
 • کاهش میزان نیروی انسانی برای انجام لعاب کاری
 • ماندگاری و زیبایی بالای محصوات لعاب کاری شده
 • حفظ محیط زیست
 • عدم نیاز به مواد افزودنی
 • عدم نیاز به سایش و آماده سازی آن برای شروع لعاب کاری
 • قابل جمع آوری بودن مواد باقی مانده درکابین های اسپری دستگاه
 • عدم نیاز به خشک کن
 • عدم وجود پسماند و فاضلاب
 • تولید جریان الکتریکی برای شروع فرایند پاشش لعاب به روش تمام اتوماتیک
 • عدم نیاز به خنثی سازی قطعات
 • عدم نیاز به شستشو اسیدی و چربی گیری
 • برخورداری از سطوح صاف با ضخامت ثابت و یکنواخت
 • عدم نیاز به دوباره کاری و افزایش ضخامت
 • برخوداری از زمان کم برای آماده سازی نهایی و خشک شدن لعاب

مقایسه دستگاه های لعاب پودری با پاشش دستی و اتوماتیک

در قسمت پیش به بررسی مزایای دستگاه های پاششی لعاب پرداخته شد. حال در این قسمت از نوشته می خواهیم به مقایسه دستگاه لعاب پودری با پاشش اتوماتیک و دستای بپردازیم.

نوع دستی و اتوماتیک پاشش های رنگی در انواع و کاربردهای مختلف در سر تا سر جهان در حال تولید و عرضه است. تمامی دستگاه های پاششی رنگ و لعاب با پیشرفت در این عرصه دستخوش تغییراتی شده اند که به مراتب به کارایی و کاربرد آنها افرزوده است.

در این میان لازم به ذکر است که اصلی ترین تفاوت این دو نوع از دستگاه های پاششی، خشک شدن سریع و یکدست بودن لعاب در دستگاه پاشش لعاب است.

بررسی تجهیزات پاشش لعاب

اگر می خواهید بدانید تجهیزاتی که در طراحی و ساخت دستگاه پاشش لعاب به کار رفته است، چیست؟ این بخش از محتوا را مطالعه کنید. چرا که در صورت نیاز و خرید این نوع از دستگاه ها دانستن قطعات و تجهیزات به کار رفته در تولید دستگاه های پاشش رنگ و لعاب پودری برایتان ضروری خواهد بود.

لسیت تجهیزات اساسی بکار رفته در تولید و مونتاژ این دستگاه با شرح زیر است:

سیستم نقاله ای ( کانوایر )

این بخش از دستگه های پاشش رنگ و لعاب پودری برای انتقال و جابجایی محصولات به کار می رود. لازم به ذکر است که سرعت حرکت این بخش در هر دقیقه حدود یک متر است و در صورت نیاز می توان میزان سرعت حرکت آن را متناسب با کارکرد لعاب پاش تنظیم کرد.

سیستم های خط شستشو

این دستگاه به سیستم خطوط شستشو مجهز است، اما طبق مزایای که از آن در قسمت پیشین ذکر شده است این دستگاه چندان نیاز به شستشو با اسید و ماده های شوینده چربی گیر ندارد. چرا که پودری بودن لعاب به کار رفته در مخزن و پیستوله های آن به راحتی قابل تمیز کردن است.

کابین پاشش لعاب

وظیفه کابین های پاشش رنگ و لعاب، تامین پوشش یکنواخت و یکدست پوشش لعاب است. در این سیستم از دستگاه های پاششی لعاب پودری پرده هایی برای جذب گرده های اضافی اعمال شده است.

کوره های پخت

کوره های پخت در این نوع از دستگاه های پاشش پودری، دمایی حدود 250 درجه سانتی گراد دارند که به خشک شدن سریع تر محصولات پس از لعاب کاری کمک می کند.

مدار و سیستم فرمان

وظیفه این مورد از تجیهرات به کار رفته در دستگاه های پاشش لعاب به شرح زیر است:

 • کنترل دقیق میزان ولتاژهای ورودی و خروجی به دستگاه
 • تنظیم زمان توقف سیستم های پاششی لعاب
 • تنظیم و کنترل میزان ونیلاتورهای کوره های خشک کن

قیمت دستگاه های پاشش لعاب پودری

قیمت این نوع از دستگاه های به عواملی همچون تجهیزات، ولتاژ و گان های به کار رفته در تولید و مونتاژ نهایی دستگاه ها بستگی دارد. اگر می خواهید باکیفیت ترین نوع دستگاه پاشش لعاب را خریداری کنید، بهتر است این محتوا را تا به این قسمت مطالعه کرده و با مجموعه کیان صنعت آشنا شوید.

کیان صنعت برهان بهنرین محصولات و دستگاه های پاشش رنگ و لعاب را در فروشگاه های خود به فروش می رساند. همچنین شرایطی را برای مشتریان خود فراهم کرده است که بتوانند با استفاده از تجربیات و دانش کارشناسان فعال در این مجموعه بهره گرفته و خریدی اینترنی را تجربه کنند.

عنوان سئو: آشنایی با دستگاه پاشش لعاب پودری

متا: اگر می خواهید بهترین دستگاه پاشش لعاب را خریداری کنید، مجموعه کیان صنعت برهان شرایطی را برایتان مهیا کرده است که بتوانید با مناسب ترین هزینه، باکیفت ترین محصول را خریداری کنید.

کلید واژه: پاشش لعاب – دستگاه پاشش لعاب