تجهیزات خط رنگ از مهمترین صنایع موجود در کشور ما به شمار می رود و تجهیز این خطوط اهمیت بسیار زیادی دارد. خط رنگ ها در مدل های مختلف راه اندازی شده و برای آماده سازی دسته بندی های مختلفی از این محصولات ارائه می شوند.  در سایت Ksbcoat.com شما می توانید، اطلاعات دقیقی در خصوص راه اندازی این خطوط و تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز آن ها به دست آورید. با ما همراه باشید تا بیشتر به بررسی این مهم بپردازیم و نکات لازم پیرامون تجهیزات خط رنگ را در اختیار شما قرار دهیم.

خط تولید رنگ و تجهیزات خط رنگ

 متریال و مواد مورد نیاز در عرصه رنگ سازی، مهمترین بخش های خطوط تولیدی این مواد را تشکیل می دهند. از این رو باید برای خرید و انتخاب آن ها وقت صرف کنید. در این خصوص از تجهیزات خطوط رنگ سازی کوره ای به میزان قابل توجهی استفاده می شود و این مواد بیشترین کارایی را در این زمینه به همراه دارند. در هر یک از بخش های این خطوط تولیدی حضور نیروی انسانی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و سبب حرفه ای تر شدن این فرایند خواهد شد. در این خطوط مراحل مختلفی برای تولید و آماده سازی مواد رنگی طی می شود.

در هر یک از این مراحل از تجهیزات به خصوصی استفاده می کنند. استفاده از دستگاه های ربات نیز در این خطوط اهمیت بسیار زیادی دارد. در خصوص خرید تکنولوژی های وابسته به این خطوط تولیدی بررسی نیازهای کارخانه و آشنایی با نظرات کارشناسان فنی مربوطه از اهمیت بسیار مهم است. در وهله اول باید به این مسئله دقت داشته باشید که تجهیزات خط رنگ  برای احداث دو مدل خطوط تولید رنگ به کار برده می شوند. برخی از این خطوط رنگ را در ادامه بررسی می کنیم.

  • خط رنگ پودری افقی

در تجهیزات رنگ افقی برای آماده سازی دسته بندی های به خصوصی از مواد رنگی آماده سازی شده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در هر یک از این خطوط رنگ از دستگاه هایی برای پاشش اتوماتیک و شست و شو و… استفاده می شود. هر یک از این دستگاه ها در یک مرحله از کار مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های کابین پاشش و کوره های رنگ و سیستم های کانوایر نیز در این میان نقش مهمی ایفا می کنند. تجهیزات خط رنگ شامل سیستم های بازیافت نیز می شوند که اهمیت بسیار زیادی در این حوزه دارند.

برای آماده سازی رنگ ها در این خطوط تولیدی، سطوح موجود به خوبی پاکسازی می شوند. به این ترتیب آلاینده های موجود بر روی سطوح به سادگی از بین می روند. در نهایت نیز هر یک از قطعات در کوره های پخت قرار می گیرند و در مدت زمان به خصوصی در فر باقی می مانند. قطعات رنگ شده پس از پایان مدت زمان رنگ آمیزی از کوره ها خارج شده و فرایند رنگ آمیزی تکمیل می شود. در Ksbcoat.com نیز اطلاعات دقیقی در خصوص عملکرد این خطوط رنگ ارائه می شود و دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده در این خطوط بررسی می شوند.

  • خطوط رنگ پودری عمودی

در واقع ، تجهیزات خط رنگ عمودی نیز از دسته بندی های مهم آماده سازی این محصولات به شمار می روند که از بخش های مختلفی تشکیل شده و مراحل متعددی برای تکمیل کار در این خطوط انجام می گیرد. خطوط عمودی اغلب ظرفیت بیشتری نسبت به خطوط افقی دارند و به همین خاطر نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. در واقع خطوط عمودی برای جبران میزان نیازهای موجود در این عرصه ارائه شدند و ظرفیت خطوط افقی را افزایش دادند. هر یک از آن ها چندین برابر خطوط افقی ظرفیت دارند.

سیستم بارگیری به کار رفته در این خطوط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و غلتک های به خصوصی در این بخش به کار برده می شود. با استفاده از آن ها پروفیل های موجود در این خطوط تولیدی به خوبی در محل خود مورد استفاده قرار می گیرند. در بخش بعدی سیستم شست و شو به کار برده می شود و با استفاده از سبک های آبشاری و اسپری عملیات مورد نظر را اجرا می کنند. این سیستم ها سطوح کار را برای اجرای رنگ آمیزی آماده می کنند. تجهیزات خط رنگ شامل کوره های رنگ نیز می شوند که در این فرایند نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

  • خطوط تولیدی پاور اند فری

این تجهیزات برای سیستم های پاور اند فری نیز به کار برده می شوند و از اهمیت بسیار زیادی در این حوزه برخوردار هستند. در برخی از روش های رنگ آمیزی این سیستم کارایی قابل توجهی دارد. در هر یک از بخش های این سیستم نیز از تجهیزات خط رنگ استفاده می شود. پروفیل های آلومینیومی اغلب با استفاده از این روش رنگ آمیزی شده و مورد استفاده قرار می گیرند. فضای مورد نیاز برای راه اندازی این خطوط در حدود ۱۰ متر تا ۴۰ متر است.

ارتفاع محیط نیز در این خطوط مورد توجه قرار می گیرد. دستگاه های کانوایر یکی از مهمترین تجهیزات خط رنگ پاور اند فری هستند که سرعت عملکرد آن ها بر اساس مولفه های موجود در این خطوط تعیین می شود. ضخامت پروفیل و ابعاد آن نیز در تعیین سرعت حرکت کانوایر تاثیر می گذارد. این خط رنگ مزایای قابل توجهی دارد. مهمترین حسن آن اشغال کمتر فضا است و همین مسئله اجرای آن را در هر محیطی میسر می کند. کاهش اتلاف انرژی نیز از مزایای مهم استفاده از این خطوط به شمار می رود و سبب بهبود استفاده از این خطوط رنگی می شود.

  • خطوط رنگی کویل کوتینگ

این تجهیزات خط رنگ برای مدل های مختلفی از خطوط رنگی به کار برده می شود. رنگ کویل کوتینگ نیز برای برخی از ابزار آلات و متریال مورد استفاده قرار می گیرد و از اجزای به خصوصی تشکیل می شود. یکی از پیشرفته ترین خطوط رنگی با استفاده از تجهیزات خط رنگ کویل کوتینگ اجرا می شود. در این فرایند بیشتر از رنگ های پودری استفاده می کنند. به این ترتیب کارایی رنگ بر روی محصولات بهتر خواهد بود. در این خطوط از رول های باکیفیتی استفاده شده است که کویل ها بر روی آن ها قرار می گیرند.

کویل ها بر روی ریل ها با دقت بالایی باز می شوند و با استفاده از سیستم های اتوماتیک به کار رفته در این خطوط شست و شو خواهند شد. این دسته از تجهیزات خط رنگ به صورت اتومات فرایند پاشش و شست و شو را انجام می دهند و به همین خاطر کیفیت خطوط رنگ مورد نظر را به طرز قابل توجهی افزایش می دهند. در این زمینه مرحله پخت رنگ نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در مرحله آخر فرایند دکورال نیز به انجام می رسد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید با دقت کافی انجام بگیرد.

تجهیزات نهایی مورد استفاده در خطوط رنگ

این محصول دسته بندی های گوناگونی دارند و هر یک از آن ها از اهمیت بسیار زیادی دارند. از این رو آشنایی با هر یک از این تجهیزات در راستای بهره بری بهتر از آن ها در این خطوط مهم است. دستگاه هایی مانند سیستم های پیش تصفیه که آن را به نام خشک کن یا بخش شست و شوی این خطوط نیز می شناسند، از مهمترین اجزا به شمار می روند. این دستگاه ها در مدل های مختلفی آماده شده و در دسترس مشتریان قرار می گیرند.

در بخش بعدی از تجهیزات خط رنگ دستگاه های کوره ای برای پخت رنگ به کار برده می شوند که در همه خطوط نیز مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های پاشش نیز به صورت اسپری عمل کرده و کیفیت بسیار بالایی دارند. در این دستگاه ها عملیات پاشش با دقت و کیفیت بسیار بالایی انجام می گیرد. تجهیزات خط رنگ  هر یک از برندهای باکیفیتی ارائه می شوند.

پیکربندی سیستم های پوشش رنگ

طرح بندی و پیکربندی تجهیزات خط رنگ نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید با کیفیت بالا اعمال شود. همچنین سیستم های دسته ای و خودکار این پیکربندی ها نیز بسیار مهم هستند. اپراتورهای به کار رفته در این سیستم ها نیز از مهمترین اجزای به کار رفته در این خطوط به شمار می روند. در هر یک از این خطوط استفاده از نوارهای نقاله نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سبب افزایش سرعت عملکرد این خطوط خواهد شد.

کلام پایانی

به طور کلی تجهیزات خط رنگ مخصوص رنگ های پودری و سایر مدل های این محصولات دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. هنگام خرید این محصولات باید با دقت کافی انتخاب خود را انجام دهید. در این خصوص کارشناسان ما در سایت Ksbcoat.com در خدمت مشتریان عزیز هستند و بهترین اطلاعات را در رابطه با این محصولات در اختیار مشتریان قرار می دهند.

هر یک از مدل های دستگاه های خطوط رنگی با قیمت به خصوصی ارائه می شوند و از ویژگی های به خصوصی برخوردار می باشند. در صورتی که این تجهیزات را با دقت کافی انتخاب کنید، از پرداخت هزینه ها و خسارات پیش بینی نشده در راستای استفاده از این خطوط نجات پیدا خواهید کرد. امیدواریم از مطالعه این مطالب لذت برده باشید.