احداث یک خط رنگ پودری، به تجهیزات و لوازم مورد نیاز این خطوط احتیاج خواهید داشت. هر یک از این خطوط رنگ کاربردهای بسیار زیادی برای مشتریان دارند. در هر یک از این خطوط تولیدی به انواع دستگاه های صنعتی نیاز دارید. شما بسته به نوع این دستگاه ها، به مواد اولیه به خصوصی نیز نیاز خواهید داشت. به این ترتیب بهترین استفاده را از این خطوط رنگی به عمل می آورید. در برخی از کارخانه های صنعتی وجود این خطوط رنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خط رنگ پودری از بخش ها و مراحل مختلفی تشکیل میشود که نیاز به نیروی انسانی را در این فرایند به شدت کاهش می دهد. در ادامه همراه ما باشید:

مهم ترین مولفه های راه اندازی خط رنگ پودری

برای راه اندازی هر یک از این خطوط رنگ پودری، باید به چند اصل اساسی دقت داشته باشید. در وهله اول باید در رابطه با تجهیزات این خطوط رنگ اطلاعات خود را کامل کنید. تکنولوژی های به کار رفته در این خطوط هر یک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. در این زمینه می توانید از متخصصین عرصه الکترواستاتیک نیز کمک بگیرید و با در نظر گرفتن نظرات آن ها بهترین تجهیزات را برای خط رنگ پودری خریداری کنید.

در بخش بعدی باید به انواع خط رنگ نیز آشنایی داشته باشید. به این ترتیب تمایز هر یک از این خطوط رنگی را تشخیص خواهید داد. خط رنگ ها به صورت عمودی و افقی راه اندازی می شوند و هر یک از آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. کارایی هر یک از آن ها منحصر به فرد است و ظرفیت به خصوصی در سیستم آن ها تعیین شده است.

خط رنگ پودری افقی و عمودی

هر یک از مدل های یاد شده در چند بخش اجرا می شود. مراحل آن به ترتیب شامل شست و شو، پاشش اتومات، کابین های مخصوص پاشش، سیستم جمع آوری پودرها و بازیافت آن ها، سیستم های کانوایر و کوره های پخت رنگ هستند. به این ترتیب این فرایند تکمیل می شود. در این صنایع برای افزایش ظرفیت خط رنگ پودری مدل های عمودی این خطوط نیز راه اندازی و احداث می شوند. در صنایع آلومینیومی به ظرفیت بالاتری برای این خطوط نیاز دارند و به همین خاطر نیز از مدل های عمودی این خطوط استفاده می شود.

به این ترتیب ظرفیت خط تولید مورد نظر چندین برابر افزایش می یابد.. در سیستم های عمودی از تجهیزات و قطعات به خصوصی استفاده می کنند. در بخش بارگیری خط رنگ پودری عمودی از غلتک های حرفه ای استفاده می شود. به این ترتیب شکل و نحوه قرارگیری پروفیل ها مشخص می شود. سیستم شست و شو در این خط رنگ ها نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در بخش های بعدی کوره های خشک کن رنگ، سیستم های پاشش پودری و… نیز مورد استفاده قرار می گیرند و خط رنگ پودری مورد نظر تکمیل می شود.

اجزای مختلف خطوط رنگی پودری

خطوط رنگی اجزا و بخش های مختلفی استفاده شده است که سبب تکمیل این فرایند می شود. استفاده از رنگ های پودری به صورت پاششی بر روی سطوح مورد نظر انجام می گیرد. در این خصوص از انواع رنگ های پودری الکترواستاتیک استفاده می شود که با استفاده از دستگاه ها و روش های به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مهمترین اجزا و مراحل این خطوط رنگی را در ادامه بررسی می کنیم.

  • مرحله زیر سازی در خطوط رنگ پودری

این خط با مرحله زیر سازی آغاز می شود. در این مرحله این فرایند به صورت تخصصی انجام می شود. چرا که کیفیت کل کار بسته به این مرحله است. در صورتی که زیرسازی کار به صورت دقیق انجام نشود، رنگ مورد استفاده بر روی سطوح مورد نظر به سادگی بر روی آن ها نمی چسبند. به این ترتیب این سطوح کارایی مورد نظر را نخواهند داشت. برای افزایش کیفیت زیر سازی باید به جنس سطوح مورد نظر دقت داشته باشید. به این ترتیب مراحل و روش های به کار رفته در فرایند زیر سازی انتخاب خواهند شد.

  • مرحله خشک کردن

بخش بعدی به مرحله خشک کردن می رسد. در این مرحله باید رطوبت هر یک از سطوح به صورت کامل خشک شود. پس از مرحله زیرسازی، از بین بردن رطوبت سطوح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که رطوبت موجود بر روی این سطوح از بین نرود، رنگ به کار رفته در این محصولات با مشکلات بسیار زیادی رو به رو شده و به صورت کلوخه بر روی سطح کار نمایش داده می شود. به این ترتیب باید این مرحله با دقت و کیفیت بسیار بالایی انجام شود. عدم توجه به خشک کردن این سطوح پوشش نهایی را با نقص های بسیار زیادی رو به رو می کند.

  • مرحله پاشش رنگ در خطوط رنگی

مرحله پاشش نیز با دقت عمل بسیار بالایی انجام می گیرد. در این مرحله سطوح مورد نظر به اتاقک های مخصوص پاشش منتقل می شوند. در این جا از تجهیزاتی مانند تفنگ پاشش استفاده می کنند که رنگ را به سطوح مورد نظر می رساند. این رنگ ها به صورت پاششی بر روی سطوح اعمال می شوند و بر سطح آن ها جای می گیرند. در این جا از دو نوع تفنگ با ساختار متفاوت استفاده می کنند.

یکی از این مدل ها به صورت دستی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از آن ها نیز با روش های اتوماتیک به کار برده می شوند و از قابلیت های مهمی برخودار هستند.  قسمت هایی از اتاقک های مخصوص پاشش رنگ از تجهیزاتی استفاده می شود که این فرایند را تکمیل می کنند. در این مرحله کلیه نقص هایی که بر روی سطوح وجود دارند، با پاشش رنگ برطرف می شود.

  • مرحله پخت رنگ در خطوط رنگ

خط رنگ پودری با پخت این رنگ ها در کوره های مخصوص تکمیل می شود. در این مرحله از کوره های مختلفی استفاده می کنند. انتخاب این کوره ها بر اساس نوع مواد رنگی به کار رفته انجام می گیرد. در هر یک از این کوره های پخت در خط رنگ پودری از هوای گرم یا اشعه مادون قرمز برای پختن رنگ های مورد نظر استفاده می کنند. در هر یک از این کوره ها مشخصه ها و تنظیمات به خصوصی اعمال می شوند که فرایند پخت رنگ را تکمیل می کنند. از جمله مهم ترین مشخصه های این کوره ها می توان به میزان دمای کوره در خط رنگ پودری اشاره کرد.

دمای کوره یکی از مهم ترین اصولی است که در این زمینه به شمار می رود. سرعت افزایش دما در این کوره ها نیز نقش موثری در خط رنگ پودری مورد نظر بر جای می گذارد. این مولفه ها کیفیت نهایی کار را به طرز قابل توجهی ارتقا می دهند. کیفیت اعمال رنگ بر روی سطوح مختلف در این فرایند بسته به این مولفه ها تغییر می کند. در هر یک از این کوره ها نیاز به تهویه ها مناسبی وجود دارد که کیفیت پخت رنگ را در این خطوط افزایش می دهد. با وجود این تهویه ها از تشکیل محصولات مضر جانبی در این کوره ها پیشگیری می شود.

  • بخش خنک کردن در خط رنگ پودری

آخرین گام ، خط رنگ پودری در بخش نهایی وارد مرحله خنک سازی سطوح می شود که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.  این مرحله پس از خروج سطوح مورد نظر از کوره های پخت رنگ وارد منطقه خنک سازی کار می شوند و فرایند آماده سازی آن ها تکمیل می شود. در صورتی که خنک سازی این سطوح تکمیل نشود، این خط رنگی نیز تکمیل می شود. در این منطقه برای خنک سازی کار از جریان هوای سرد استفاده می کنند. به این ترتیب فرایند خنک کردن با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.

مرحله اجرای رنگ و پخت آن در کوره های مخصوص نیز تاثیر به سزایی بر جای می گذارد و مرحله خنک سازی را تسریع کرده و یا کند می کند. در صورتی که در کوره های مربوطه فرایند پخت با سرعت بیشتری انجام شود، فرایند خنک سازی کار ساده تر خواهد شد و دیگر نیازی به تجهیزات پیشرفته در این زمینه نخواهید داشت. در این مرحله تنها از هوای سرد برای خنک کردن کار استفاده می کنند. استفاده از هوای گرم در این منطقه آسیب های بسیاری به سطوح رنگ آمیزی شده وارد می کند.

کلام پایانی

به طور خلاصه ، خط رنگ پودری یکی از مهمترین صنایع امروزی است که روند ساخت و آماده سازی تجهیزات مختلف را به صورت رنگ شده تسریع می کند. در این خطوط رنگی از متریال مختلف و دستگاه ها و تجهیزات کاربردی استفاده می کنند. هر یک از این تجهیزات از اهمیت بسیار زیادی در این خطوط برخوردار می باشند. در این مطالب در رابطه با مرحله به مرحله اجرای رنگ در خطوط رنگ پودری اطلاعات دقیقی ارائه کردیم.

به این ترتیب شما می توانید، اطلاعات خود را با بررسی این مطالب تکمیل کنید. در هر یک از بخش های این خطوط رنگی از کارشناسان و مهندسین خبره نیز کمک گرفته می شود. فروشگاه کیان صنعت برهان بهترین ارائه دهنده تجهیزات خطوط رنگی پودری در ایران است.